Hakkımızda

Üç ortaklı bir aile şirketi olarak kurulduğu 1975 yılından itibaren, akaryakıt istasyonu, müteahhitlik, madencilik, tarım, hayvancılık, hazır beton ve gıda üzerine faaliyet göstermekte olan Adabağ Yapı San. A.Ş. sahip olduğu tecrübe, teknoloji ve donanımlı personelinden aldığı güçle çalışmakta ve daha büyük başarılara imza atmak için belirlediği yolda hızla ilerlemektedir.

Akaryakıt istasyonumuz Bitlis - Tatvan ilçesinde faaliyet göstermektedir.

Müteahhitlik alanında tamamladığımız işler, Adana - Gaziantep yol inşaatı, İzmir - Aydın otoyol inşaatı olup, Bitlis - Diyarbakır, Hakkarı - Çukurca (Tünel), Ordu HES ,Karaman HES, İstanbul HES , Antalya (Lisansı firmamıza ait) HES tüneli inşaatımız devam etmektedir.

Ayr. Bitlis Tatvan 9. Bl. HD. (Şehir Geçişi Yolu Dahil) 24 KM yol ve 1976 M tünel inşaatımızı, 8 Ağustos 2010 tarihinde bitirerek, Devlet Bakanlarımız ve Bölge Milletvekillerimizin katılımıyla hizmete açtık.

Madencilik alanında firmamıza ait olan Adabağ Köyünde, Pomza maden işletmeciliği sektöründe faaliyet göstermekteyiz.

Adabağ köyümüzde 5000 dönüm sulu arazimiz mevcut olup, 1000 dönümüde yonca, 1000 dönümünde fidan (kavak, elma, armut, ceviz), 1000 dönümünde şeker pancarı ve 2000 dönümüde Buğday vb. faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Adabağ köyünde kurmuş olduğumuz ileri teknolojiye sahip hayvancılık tesisimizle ve tesisimizde bulunan 1500 büyük baş, 1500 küçük baş hayvanımızla bölge halkının et ve süt ihtiyaçlarını sağlıklı koşullarda ve hijyenik olarak sağlamaktayız.

Beton santralimiz Bitlis - Tatvan arasında kurulmuş olup, kendi işlerimiz için ve bölgenin ihtiyaçlarını, donanımlı araçlarımız ve teknik kadromuzla karşılamaktayız.

Biltis ilimizde ve Tatvan ilçemizde kurmuş olduğumuz gıda marketlerimizde, halkımızın ihtiaçlarını sağlık standartlarına uygun olarak karşılamakta ve market servis hizmeti sunmaktayız.

Yukarda sıralamış olduğumuz faaliyet alanlarında kesin başarıyı yakalamış olan firmamız  kalite belgelerine sahiptir.

Taahhüt alanında kendini kanıtlamış olan firmamız gerekli kurumsallaşma çalışmalarını takiben yurt dışına açılmayı kendine ilke edinmiştir...

Hakkımızda